Dünyadaki en ilginç hastalıklar

1.Uganda’da yaşayan ‘her şeyin en çirkini’ lakaplı Godfrey Baguma adlı adam sekizinci kez baba oldu.

47 yaşındaki adamın, eşine ender rastlanan bir rahatsızlık yüzünden bu ‘sıra dışı’ görünümü kazandığı sanılıyor.

2.İki yıl önce 2’nci evliliğini yapan Baguma, ilk eşini kendisini aldattığı için terk ettiğini kaydederek, “Benimle sadece param için birlikteydi” dedi.

3.2008 yılından beri birlikte olduğu 30 yaşındaki ikinci eşinin ise, ilişkinin 6’ncı ayında kendisinden ayrıldığını, ancak daha sonra geri döndüğünü kaydetti.

4.Uganda’da yaşayan ‘her şeyin en çirkini’ lakaplı Godfrey Baguma adlı adam sekizinci kez baba oldu.

5.Uganda’da yaşayan ‘her şeyin en çirkini’ lakaplı Godfrey Baguma adlı adam sekizinci kez baba oldu.

6.Uganda’da yaşayan ‘her şeyin en çirkini’ lakaplı Godfrey Baguma adlı adam sekizinci kez baba oldu.

7.Uganda’da yaşayan ‘her şeyin en çirkini’ lakaplı Godfrey Baguma adlı adam sekizinci kez baba oldu.

8.Uganda’da yaşayan ‘her şeyin en çirkini’ lakaplı Godfrey Baguma adlı adam sekizinci kez baba oldu.

9.22 yaşında alnında burun çıktı! Artık böyle nefes alıp veriyor.

10.Habere göre Çin’in güneydoğusundaki Fujian bölgesinde yaşayan Xiaolian, geçirdiği trafik kazasında burnuna ağır darbe aldı.

11.Xiaolian’ın burnu iltihaplandı ve kıkırdağı zarar gördü.

12.Doktorlar 22 yaşındaki gencin kök hücresinden yeni burun geliştirdi.

13.Daha sonra doku, kaburga kemiğiyle desteklendi ve ortaya yeni bir burun çıktı.

14.Cerrahlar burunun gelişimini tamamladığını ve yakında Xiaolian’ın alnından alınarak eski burnunun yerine yerleştirileceğini açıkladı.

15.”Herkes benimle dalga geçiyor”
4 yaşındaki çocuğun devasa ayağını görenler hayretler içinde kaldı. Doğduğunda sağ ayağı sol ayağına göre anormal derecede büyük olan 4 yaşındaki Verdant Joshi’yi görenlerin yüreği burkuldu…

16.Batı Hindistan’ın Gujarat kentinde yaşayan Joshi’nin hayatı sağ ayağındaki 5,4 kilogramlık ağırlıkla zorluklar içinde geçti. Gittiği bazı doktorların herhangi bir hayati risk taşımadığını söylese de birçok doktor ayağının kesilmesi gerektiğini söyledi…

17.Hindistan’da ve yurtdışına götürülüp birçok doktora tatarfından muayene edildi. Genel kanı ise beslenmeden kaynaklı hormonal bozukluk olabileceği belirtildi. Baba Dilip Joshi, evladının ayağı kesilmesin diye çalmadığı kapı kalmadı. Gittiği her doktorun ayağın kesilmesi gerektiğini söylemesine rağmen buna karşı çıktığını söyledi…

18.Mahallede arkadaşları tarafından hızlı koşamıyor diye kendisiyle alay edildiğini söyleyen Verdant, herkes gibi yürümek istediğini dile getirdi. Arkadaşları oyun oynarken kendisini çağırmadıklarını belirten Verdant, “Ben de okula gitmek istiyorum, ama öğretmenler babama çocuğun okula gelmesin demiş”.

19.Birkaç kez kan, tükürük ve ter örnekleri alınıp incelenmesine rağmen herhangi bir teşhis konulmadığını belirten anne Jayshree, 4 yıl içinde yüzden fazla doktora gittiklerini söyledi…

20.Aile bir an önce bir tedavi bulmaları gerektiğini, aksi halde Vedant’ın gittikçe sağ ayağın büyüdüğünü üzülerek belirtti…

21.Baba Dilip evladının sakat kalamsını asla istemediğini ve bir tedavi yöntemi bulana kadar arayışlarına devam edeceğini belirtti.

22.Normal bir yüze sahip olmak için 3 gün yürüdü

 

Kafası büyüklüğündeki tümörle yaşamak zorunda olan adam hayatını zor devam ettirdiğini söyledi. Madagaskar’da yaşayan 60 yaşındaki Sambany isimli adam sol yanağındaki devasa tümörle tedavi için soklarda dolaşıp yardım istedi.

23.Sambany, Toamasina limanında bulunan gemide tedavi olmak için üç gün boyunca yalın ayak yürüdüğünü dile getirdi. Başından iki kat büyük olan tümörle dolaşan Sambany’e limanda bulunan Mercy Ships adlı uluslararası gemi hastanesi yardım etti.

24.Bu hastane bir İngiliz şirketinin olup liman liman dolaşıp sağlık hizmetleri veriyor. Sambany’in yardım çağrısını geri çevirmeyen hastane yönetimi hazırlıklara başladı.

25.Ameliyattan sonra yüzüne bakan Sambany, “Çok mutluyum! Beni çok mutlu ettiniz. Ameliayata girmeden önce ölüm riskini bile göze aldım. Ama yine de bu tümörden kurtulmak istedim. Dört yıldır bu tümör belasıyla yaşamak zorunda kaldım. Artık çok mutluyum” dedi.

26.Dört yıl sonra ilk kez tümör olmadan yüzüne bakan Sambany, yardımlarından dolayı doktorlara çok teşekkür etti.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *